Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

POSJET ZRAČNOJ LUCI PULA

Mi smo učenici 2. a i 2. b razreda Osnovne škole Vodnjan. Danas smo posjetili Zračnu luku Pula. Tamo nas je dočekala jedna draga teta Amanda, koja je bila naš vodič. Prvo nam je objasnila postupak dolaska. Prošli smo kroz detektor metala. Zatim smo krenuli prema izlazu 1, gdje nas je čekao autobus koji nas je, nakon kraće vožnje po pisti, odvezao kod vatrogasaca. Tamo su nam pokazali vatrogasne kamione i što se sve nalazi u njima. Onda smo se spuštali na pravom pravcatom toboganu. Bilo je jako zanimljivo! Poslije toga smo išli u kontrolni toranj. Tamo se kontroliraju letovi. Njihov je zadatak jako važan. Posjetili smo i meteorološku postaju. Vrijeme je jako bitno za pilote i avione. Vidjeli smo još i kako se preuzima prtljaga. Onda je bilo vrijeme za povratak u školu. Raditi u Zračnoj luci je jako zanimljivo. Jedva čekam da avionom otputujem nekamo!

Katia Macan, 2. a

Klikom na link pogledajte kako nam je bilo: https://photos.app.goo.gl/PzC1FUjaF1SsCPiV7

objavio: Daniela Bonassin   datum: 14. 3. 2024.