ŠKOLSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS U NAŠOJ ŠKOLI

U petak, 6. listopada u našoj se školi održalo školsko Natjecanje u čitanju naglas. Natjecanje smo proveli za mlađu i stariju kategoriju učenika. U mlađoj kategoriji natječu se učenici 3., 4. i 5. razreda, a u starijoj kategoriji učenici 6., 7. i 8. razreda. Učenici su za svoj čitateljski nastup imali na raspolaganju pet minuta. U prve dvije minute kreativno su se predstavili te objasnili nam svoj odabir knjige, dok su iduće tri minute bile rezervirane za izražajno čitanje naglas. Na natjecanje se prijavilo dvanaest učenika iz mlađe kategorije te dvije učenice iz starije kategorije natjecatelja.

Natjecatelji mlađe kategorije: Marin Špigelski (3. b), Anamarija Blažević (4. a), Aurora Živković (4. a), Sara Petrić (4. b), Adna Muflizović (4. b), Mia Grubišić (4. b), Paola Brščić (4. b), Nadia Adrović (4. t), Zulejha Šuke (5. a), Ines Opačak (5. a), Mauro Ostoni (5. a), Tia Bulić (5. b). Natjecateljice starije kategorije: Leila Omerčić (7. b), Elena Lupieri (8. t).

Natjecatelji su čitali svoje tekstove ispred povjerenstva koje je bilo sastavljeno od psihologinje Daniele Bonassin, pedagoginje Mije Dragišić i knjižničarke Maje Damijanić. Nakon što su svi natjecatelji odradili svoje nastupe, pred povjerenstvom se našao poprilično težak zadatak, odluka tko predstavlja našu školu na gradskome Natjecanju u čitanju naglas u Puli. U mlađoj kategoriji učenika pobjedu je odnio Mauro Ostoni, učenik 5. a razreda, dok je u starijoj kategoriji učenica pobjeda pripala Eleni Lupieri, učenici 8. t razreda. Mauro i Elena predstavljat će našu školu na gradskome Natjecanju u čitanju naglas koje će se održati u Puli, 23. listopada u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula. Školsko natjecanje u čitanju naglas organizirala je i koordinirala školska knjižničarka Maja Damijanić.

Čestitamo svim našim natjecateljima koji su se tjednima pripremali i dolazili u školsku knjižnicu što se je naposljetku odrazilo i na njihovim nastupima koji su doista bili izvanredni. Bravo, čitači! (Maja Damijanić)

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 9. 10. 2023.