OBAVIJEST O ELEKTRONIČKIM UPISIMA U PRVI RAZRED OŠ

Poštovani roditelji/skrbnici,

Od ove godine upisi za sve prvašiće na području Istarske županije vršit će se elektroničkim putem.

Prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se u četvrtak, 22. veljače 2024. godine. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će biti vidljivi opći podaci o djetetu i roditeljima, te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave za redovan upis, roditelji će moći provjeriti osobne podatke te klikom PRIHVATI I NASTAVI, odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi. Također ispunjavaju Upitnik o osobitostima djeteta.

1. Roditelji koji upisuju HRVATSKI ODJEL – klikom odabiru OSNOVNA ŠKOLA - REDOVNI PROGRAM.

U našoj školi je moguće odabrati ENGLESKI JEZIK (kao obavezan strani jezik), te INFORMATIKU, KATOLIČKI ILI ISLAMSKI VJERONAUK (kao izborne predmete), kao i PRODUŽENI BORAVAK (kliknuti na - Odabirem komercijalni program).

Napomena – TALIJANSKI JEZIK kao izborni predmet moći će se odabrati kasnije u školi

Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći kliknuti ZAHTJEV za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području, nakon čega u padajućem izborniku odabiru školu u koju žele upisati dijete i razlog upisa.

1. Roditelji koji upisuju TALIJANSKI ODJEL – klikom odabiru OSNOVNA ŠKOLA - NA JEZIKU MANJINE.

U našoj školi moguće je odabrati ENGLESKI JEZIK (kao obavezan strani jezik), te INFORMATIKU, KATOLIČKI VJERONAUK (kao izborne predmete), kao i PRODUŽENI BORAVAK (kliknuti na - Odabirem komercijalni program).

Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 15. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, za što je potrebno dodati valjanu medicinsku dokumentaciju.

1. roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole, potrebno je dodati  mišljenje predškolske ustanove i
  2. privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole, za što je potrebno dodati valjanu medicinsku dokumentaciju.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih. Svoj dolazak možete najaviti na broj telefona 511327.

Upisno povjerenstvo Škole

Poštovani roditelji/skrbnici,

donesena je odluka da se na razini Istarske županije ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

UPIS DJECE S TEŠKOĆAMA

prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 15. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

PRIJEVREMENI UPIS / PRIVREMENO OSLOBAĐANJE OD UPISA

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga roditelji će pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Administratori županijskih i gradskih odjela do 22.2.2024. rasporedit će  djecu s liste školskih obveznika po školama kojoj pripadaju prema upisnom području te su isti vidljivi na popisu svake škole.

Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole pristupa se putem e-Građana, a administrativno sučelje za škole nalazi se na poveznici: https://osnovneadmin.e-upisi.hr/

objavio: Daniela Bonassin   datum: 21. 2. 2024.